Schattdecor Sp. z o.o.

schattdecor

Firma Schattdecor Sp. z o.o. jest spółką – córką Schattdecor AG, której centrala mieści się w Thansau, w Niemczech. Grupa firm Schattdecor została założona przez Waltera Schatt w Górnej Bawarii w roku 1985.

Przedsiębiorstwo Schattdecor, ze swoimi zakładami produkcyjnymi w Niemczech, w Polsce, we Włoszech, w Szwajcarii, w Rosji, w Chinach, w Brazylii, w Turcji, w Malezji i w USA jest liderem światowym w zadruku papierów dekoracyjnych. W ofercie Schattdecor znajdują się także folie finish, filmy melaminowe oraz zadruki cyfrowe.

Na polskim rynku firma obecna jest od roku 1993 i posiada siedziby w Tarnowie Podgórnym oraz w Głuchołazach.

Produkty firmy, powstające w zakładach w Polsce, to zadrukowany papier dekoracyjny oraz folie preimpregnat (Smartfoil) zadrukowane wzorami drewno – i kamieniopodobnymi oraz fantazyjnymi. Znajdują one zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych, wykorzystywanych w przemyśle meblarskim, w produkcji paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi , obrzeży i innych elementów wyposażenia wnętrz. Poprzez kreatywną pracę Schattdecor kształtuje otoczenie, wprowadzając do mieszkań i miejsc pracy koloryt i wzornictwo.

Firma wyprodukowała na rynek w Polsce wiele hitów wzorniczych, wśród których należy wymienić Buk Bawaria, Wiśnię Oxford, Olchę Górską, Coimbrę, Dąb Sonoma, Modrzew Sibiu, Frost Pine czy Dąb Catania.

Dekory z kolekcji Schattdecor były wielokrotne nagradzane branżowymi nagrodami takimi jak Hit Produkcji Mebli, Diament Meblarstwa, Złoty medal MTP, Top Design Award..
Od kilku lat w ofercie firmy znajdują się również wzory cyfrowe zebrane w ramach kolekcji digital VISIONS.
Kierując się mottem „Sukces osiąga ten, kto się wyróżnia” Schattdecor tworzy wydruki cyfrowe dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców.
Kolekcja digital VISIONS by Schattdecor znajduje zastosowanie w architekturze, przy aranżacji wnętrz mieszkalnych, powierzchni sklepowych i targowych.
Nowoczesny design, kreatywność w rozwoju dekorów, najwyższa jakość zadruku, kompetencja w sprzedaży oraz fachowa obsługa klienta to elementy stanowiące podstawę bogatej palety usług „made by Schattdecor”, którą Schattdecor proponuje swoim partnerom biznesowym.
W roku 2020 wszystkie zakłady grupy Schattdecor, zatrudniające na całym świecie ponad 2700 osób, wyprodukowały łącznie ponad  2,5 mld  m2 powierzchni dekoracyjnych i osiągnęły obrót w wysokości około 750 milionów Euro.

Zakład w Głuchołazach
ul.gen Andersa 1
48-340 Głuchołazy
Tel. 077/408 55 00